Kouzelky - vše pro zdraví a krásu

 

Relaxační studio

 

Co u nás najdete

Reflexní terapie

Reflexní terapie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Její podstata spočívá v tom, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to cestou nervových propojení. Celý lidský organismus lze tedy ovlivňovat pomocí tlaku či hlazení různě velkých plošek, bodů umístěných na plosce nohy, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Tlakem nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.
Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému i látkové výměny. Ošetření tak pomáhá udržovat duševní a fyzickou rovnováhu organismu.Její aplikace je vhodná nejen jako prevence, ale i jako léčba.

Kdy je reflexní terapie vhodná ?

  • při migrénách
  • bolestech zad a plotének
  • bolestech kloubů
  • ischiasu, skolióze
  • alergiích
  • a mnoha dalších

Kdy není vhodná?

  • pouze v případě, že došlo k transplantaci životně důležitého orgánu

  

 

 

 

 

SU-JOK

 <strong>Su-Jok</stong>

Su Jok je podle svých propagátorů univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem.

Autorem metody Su Jok je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád. Jeho hlavní zásluhou je kompletní přístup v diagnostice a léčbě člověka. Jasně a srozumitelně sjednotil tři školy přírodní medicíny — indickou, čínskou a egyptskou.

Su Jok

Tradiční přírodní orientální medicína má komplexní přístup. Předpokládá, že člověk je bioenergetický systém s fyzickou, emocionální a mentální složkou a respektuje jej jako nedílnou část vesmíru podléhající jeho obecně platným a jednoduchým zákonům.

Léčebný systém komplexní medicíny je založen na respektování následujících principů, které považuje za neměnné a obecně platné:

  • harmonie, rovnováha (princip Jin-Jang)
  • homosystémy člověka, systémy podobnosti, holografie
  • energetický systém

Su Jok terapie využívá podobnosti ruky a nohy k celému tělu člověka (holografie) a předpokládá, že pomoci si lze přes jejich aktivní přirozené využívaní. Podle Su Jok mají ruce a nohy dvě základní funkce — první zabezpečuje úchop a vertikální stabilitu těla, druhá je léčebně-preventivní.

Su Jok terapie využívá tři základní systémy podobnosti:

  • Základní analogický systém — projekce na ruku od zápěstí a na nohu od kotníku k prstům
  • Systém hmyzu — projekce na jednotlivé prsty
  • Minisystém — projekce na poslední článek prstu

Navíc se využívají další systémy částečných projekcí. 

Základní systém podobnosti terapie Su Jok

Tělo má trup a pět vystupujících částí — hlavu s krkem a čtyři končetiny. Ruka má dlaň a pět vystupujících částí — palec a čtyři prsty. Hlava je směrována na jednu stranu, končetiny na opačnou. Na dlani je palec postaven stranou od ostatních prstů. Horní a dolní končetiny mají po třech článcích a po třech velkých kloubech, rovněž tak prsty. Hlava a krk, stejně jako palec, tvoří dvoučlánkovou vystupující soustavu. Palec je, obdobně jako hlava, nejaktivnější a nejvýznamnější. Nejdelší, vnitřní prsty rukou (prostředníček a prsteníček) jsou projekcí nohou, krajní a kratší prsty (ukazováček a malíček) jsou projekcí rukou. U člověka je palec orientován do strany z hlediska úchopu. Představíme-li si na ruce palec otočený opačným směrem než jsou ostatní prsty tak, jak ho mají opice, vidíme analogii ruky a těla zřetelněji. Rozumíme-li mapě ruky a nohy jako projekci těla člověka, můžeme ji využít pro pomoc a léčbu.

Podle učení Su Jok jsou při vzniku patologického procesu v těle tyto změny reflektovány v bodech podobnosti příslušných homosystémů (systémů podobnosti). Tyto body na „mapě“ ruky a nohy se liší od ostatního povrchu — mají zvýšenou bolestivost, histologické (mikroskopické) změny, jinou teplotu, jiné elektrické parametry než zdravá pokožka, občas mají i klinické změny (skvrny, bradavice atd.). Body jsou důležitým informačním vstupem do těla. Při jejich ošetření je posílána informace poškozenému orgánu k normalizaci jeho činnosti.

Homosystémů, mapujících jednotlivé části těla na body podobnosti, je známo více. Každý z nich je vhodnější k léčbě jiných problémů. 

Systém hmyzu

Tento systém projekuje orgány celého těla na tři články každého prstu.

V systému hmyzu odpovídá poslední článek prstu (nehtový) hlavě, projekce krku je zhuštěna, promítá se na kloub a poslední rýhu. Střední článek prstů odpovídá hrudnímu koši, včetně projekce všech orgánů, sedmi hrudním obratlům, sedmi párům žeber. Na prostřední kloub prstu se promítá bránice. Nejbližší článek k dlani (chodidlu) odpovídá dutině břišní, včetně všech jejích orgánů, části hrudní páteře (8. až 12. obratli), bederní páteři, kříži a kostrči. „Končetiny“ jsou umístěny po stranách prstů. Tato mapka se jmenuje homosystém „prst“ (systém hmyzu). Je vhodný a pohodlný především pro léčbu kloubů, páteře, větších orgánů jako jsou srdce, plíce, játra atd.

 Minisystém

V základním systému podobnosti na posledním (nehtovém) článku každého prstu je projekce nohy nebo ruky. Tak, jak je v základním systému podobnosti na ruce nebo noze mapa orgánů celého těla, tak v minisystému je tato na posledních článcích těchto prstů. Tak vznikají miniaturní mapky těla člověka (minisystémy).

 Princip léčby

Princip léčby přes body podobnosti spočívá ve stimulaci potřebných bodů, souvisejících s léčeným onemocněním. Při problémech (onemocněních) je nutno najít příslušný patologický bod, který je bolestivý, signalizuje poruchu a ošetřit jej. Analýzou pozice a stavu bodu podobnosti lze diagnostikovat a léčit související problémy. 

 Léčebné postupy

 

 Jak najít bod

Bod lze nalézt diagnostickou tyčinkou nebo jiným předmětem s kulatým zakončením (v průměru asi 2 mm). Tlačíme mírným tlakem v předpokládaném místě patologického bodu. Výrazně bolestivý bod (tlak na tkáň je stále stejný) je bodem podobnosti porušeného orgánu (místa) a léčebným bodem.

 Způsoby ošetření bodu

 

Tlaková masáž bodu podobnosti (akupresura)

Při akutních problémech se používá uvolňující masáž kruhovými pohyby asi 1-2 minuty, do odeznění nebo výrazného zmenšení bolesti. Při chronických problémech se používá stimulační masáž – intenzivní, rychlá, 5-10 vteřin, víckrát denně.

Dá se masírovat konkrétní bod nebo skupina bodů v zóně podobnosti, oblast se masíruje masážním prstýnkem nebo válečkem. Pro akupresuru se dají použít umělé i přírodní pomůcky: kovové kuličky, hvězdičky, semínka různých rostlin (fazolky mungo, adzuky, „ledvinky“, pohanka, kukuřice, pepř, jádra jablek, hroznového vína), která se připevňují k bodu náplastí a občas se mačkají. Semínka kromě akupresurního účinku působí svojí biologickou silou – mají i bioenergetický účinek. Používání semínek různých barev a tvarů pomáhá konkretizovat působení.

 Působení magnetického pole

Na bolestivé body se přikládají speciální magnetky tvaru čočky. Při kontaktu bolestivého bodu se severním pólem magnetu probíhá podle Su Jok v poškozeném místě stimulace, aktivace, zlepšení funkce. Při kontaktu s jižním pólem se odebírá přebytek energie, a tím se zmírňují bolesti, odeznívají záněty. Kombinací magnetu s akupresurními hvězdičkami dochází ke zdvojenému účinku magnetického pole a akupresury.

Kromě toho se přikládají na bod speciální prstencové magnety, které buď koncentrují patologický proces a vytahují jej na povrch (např. rozšířený zánět, vyrážka) nebo jej rozptylují (např. bolest v konkrétním místě).

 Působení tepla a chladu

Teplo má stimulační účinky, proto při onemocněních, které souvisí s celkovým nedostatkem energií nebo nadbytkem chladu v těle, má dobrý efekt prohřívání bodu. Patologický bod prohříváme nějakým zdrojem tepla, nejlépe zapálenou moxou, kdy současně s teplem působí léčivě i moxovací olej z moxy. Moxa je lisovaný, sušený, různě tvarovaný pelyněk. K bodu, na který máme působit, přiblížíme zapálenou moxu a bod prohříváme. Lze použít i minimoxu v podstavci, který se přikládá na bolestivý bod. Moxa se zapaluje a kouř jde jejím kanálkem a otvorem v podstavci a ovlivňuje bod. Na kůži se objeví skvrna od moxového oleje, který má léčebný účinek. Moxování je univerzální metoda, použitelná u chronických problémů, ve stavech vyčerpanosti, při bolestech páteře, při nachlazení, virových infekcích atd. Při prvních příznacích nachlazení je dobré namoxovat 1 až 3 krát aktivní body na ruce nebo noze v intervalu 6-12 hodin.

Chlad (led) na body podobnosti přikládáme při krvácení, zánětu, horečce v těle člověka.

 Barvoléčba

Podle Ju Sok se dají ovlivňovat patologické změny v těle i působením na aktivní body ruky nebo nohy pomocí barev (nabarvení fixem). Např. při zčervenání pokožky je dobré ošetřit bod podobnosti černou barvou, při otoku, svědění a tupých bolestech zelenou barvou. Při bolestech páteře, při zhoršení funkce orgánu, artrózách se používá na body podobnosti barva červená.

Kromě uvedených způsobů léčby Su Jok lékař používá mikrojehličky pro ošetření energetických bodů, provádí diagnostiku energetického systému celého těla nebo jeho částí, konkrétních orgánů a harmonizaci energie v těle (např. pomocí akupunktury, magnetického pole, laseru atd.) 

 Praktikování Su Jok terapie

Použití Su Jok terapie je bezpečné, univerzální, má vysoký efekt, rozšiřuje diagnostické a léčebné možnosti. Nemůže zhoršit stav. Su Jok terapií lze zmírnit bolest, podpořit uzdravení, mobilizovat síly organizmu na boj s nemocí. 

 

Spiritual Response Therapy- SRT a Spiritual Restructuring- SpR

 

Technika kvantového dotrku Matrixu- TKDM

 

 

Baňkování

Ilustrační fotografie - Baňková masáž, baňkování

Staletími prověřená alternativní metoda přispívající k uvolňování napětí svalů, k odstraňování i zmírňování bolestí pohybového aparátu. Významně se podílí na eliminaci odpadních a toxických látek z organismu, působí blahodárně na nervový systém a pomáhá navodit tělesnou i duševní pohodu.

Baňková masáž, baňkování se provádí pomocí baněk vyrobených z různých materiálů, které se po vytvoření podtlaku přikládají hrdlem přímo na kůži příslušné části těla. Přiložená baňka se díky podtlaku přisaje. Vyvolaný tah přispívá ke stimulaci podkožního cévního i lymfatického systému a příznivě ovlivňuje průtok krve i lymfy v hlouběji uložených tkáních. Lokálně vede k urychlení metabolismu kožních a podkožních buněk, k rychlejšímu a účinnějšímu odstraňování nahromaděných odpadních a toxických látek, ke stimulaci potních i mazových žlázek a příznivě tak působí na zlepšení kvality kůže. Slabý nebo silnější tah působí i v hlubších vrstvách, vede k intenzivnějšímu cévnímu i lymfatickému průtoku svaly. Příznivě tak ovlivňuje odbourávání nepříjemného pocitu únavy a napomáhá odstraňování nebo zmírňování bolesti.

Baňky přiložené na oteklé, bolestivé nebo revmatismem postižené klouby podporují zmenšení otoku, ústup bolesti a stimulují zvýšení produkce synoviální tekutiny. Přiložení baněk na akupresurní body umožňuje pozitivní regulaci energetických toků, čímž příznivě ovlivňuje funkce vzdálených orgánů a navozuje celkovou tělesnou i duševní pohodu. Baňkování je vhodnou doplňkovou metodou klasické masáže. Doba trvání baňkové masáže je individuální, závislá na konkrétním problému a lokalizaci. 

 

Aromaterapie 

Léčení vůněmi má svůj základ již ve starověku a používalo se několik tisíc let před naším letopočtem.

Aromaterapie je řízené použití esenciálních olejů k podpoře zdraví, ulehčení řady zdravotních potíží, prevenci onemocnění, posílení imunity a psychické pohody. Esenciální oleje jsou až stonásobně koncentrované aromatické látky získané z příslušných rostlin.Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Mohou však najit své uplatnění při aromatické masáži nebo doma v koupeli s přípravky k tomu určenými. Stačí jen zvolit tu správnou vůni.

 

Moxování

Moxování - tzv. požehování znamená prohřivání speciálně k tomu vybraných akupunktrurních bodů teplem. Teplo se uvolňuje z tzv. moxiček, které jsou vyrobeny z vláken čínského pelyňku. Doutnající moxa je přiložena na vybraný akupunkturní bod a ponechána asi 10 minut po dohoření. Celá procedura trvá 15-20 minut. Moxování je velmi účinné při bolestech zad - ztuhlosti svalů, při bolestech kloubů a nenahraditelné uplatnění má v posilování imunitního systému a u chronického únavového syndromu. Při těchto indikacích je velmi vhodné doplnit tuto terapii o léčbu bylinnými produkty, které zároveň pročistí váš organismus a posílí jeho imunitní systém.

 

 

Čínská masáž - uvolňování blokád

Čínské masáže (a manipulace) vycházejí z teorie čínské tradiční medicíny o regulaci prvků Yin a Yang, stimulace energie qi v meridiánech, oživení krevního oběhu, rozpuštění sraženin a uvolnění strnulosti kloubů.
Rovnováha prvků Ying a Yang udržuje a zabezpečuje normální funkce lidského těla. Pokud pod vlivem vnějších faktorů, zranění či pod vlivem vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělěsných fyziologických funkcí, a tak i k nerovnovážnému stavu ying a yang, vzniká poté nemoc. K odstranění tohoto stavu můžete úspěšně využít čínskou masáž a ulevit tak klientovi či příteli od bolesti.
 

Reflexní lymfodrenáž

Kontakt

Jana Švarcová, Kateřina Rouhová

ja.svarcova@seznam.cz . r.kacka@seznam.cz

Na Sadech 173 , Slaný 274 01

312 52 50 50, + 420 605 265 786 ICQ : 331-011-769

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode